55. Muhu Väina regatt avatakse pidulikult laupäeval Pärnu Jahtklubis | 04 juuli 12, piret.salmistu

Juubelihõngulise regati pidulik avamine leiab aset laupäeval, 7. juulil kell 18.30 Pärnu Jahtklubi lipuväljakul. Regati kuulutab avatuks kultuuriminister Rein Lang.

7.-14. juulil 2012 toimub juba 55. korda Muhu Väina regatt, mis on ühtlasi ka Eesti ORC, ESTLYS ja folkbootide Eesti meistrivõistlused avamerepurjetamises ning EJL Avamerepurjetamise Eesti Karika 3. regatt.

 

Regatt stardib 8. juulil Pärnu jahtsadamast, võistlejad peatuvad Kuivastus, Heltermaal, Haapsalus ning nädalane regatt lõpeb Tallinnas, Peetri sadamas.  Laupäeval, 14. juulil kell 15 saab toimuma ka meediaregatt, millel osalevad jahid sõidavad pidulikult Vanasadama Admiraliteedi basseini. Sealsamas Admiraliteedi basseini kõrval Merepäevade pealaval leiab 14. juulil kell 17.00 aset   Tallinna Merepäevade raames 55. Muhu Väina regati pidulik autasustamistseremoonia.

 

Muhu väina regatt on Eesti pikimate traditsioonidega purjetamisvõistlus, mis sel aastal toimub 55. korda. Tänavuaastasele regatile on hetkel registreerunud 106 jahti Eestist, Soomest, Venemaalt, Lätist ja Leedust pea 700 purjetajaga pardal.

 

Muhu Väina regatti korraldab ESS Kalev Jahtklubi koostöös Pärnu Jahtklubi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu väina regati suurtoetajad on Helly Hansen/Sportland, A. Le Coq, Tallinna Sadam, USS Security, Viking Line, Dermoshop, Loodusinvest, Autoekspert, koostööpartnerid ja toetajad on North Sails, Saarte Liinid, Jägermeister, Eesti Kultuurkapital,  Tallinna Merepäevad, Veeteede Amet,  Delfi.


109 jahti Pärnu jahisadamas ootamas 2011. aasta Muhu Väina regati starti – Foto: Jassu Hertsmann – Delfi


109 jahti Pärnu jahisadamas ootamas 2011. aasta Muhu Väina regati starti

Foto: Jassu Hertsmann – Delfi