56. Muhu Väina regatini on jäänud napid 3 kuud – registreerimine on avatud | 09 apr 13, piret.salmistu

13.-20. juulini 2013.a. leiab aset 56. korda Muhu Väina regatt - Eesti pikimate traditsioonidega avamerepurjetamise võistlus, mis on ühtlasi ka Eesti Meistrivõistlusteks Avamerepurjetamises klassidele ORC, ESTLYS ja Folkboot ning Eesti Jahtklubide Liidu Avamere Purjetamise Eesti Karika kolmas etapp. Regatt saab toimuma marsruudil Haapsalu-Heltermaa-Kuivastu-Pärnu-Roomassaare.

Baltimaade suurim purjetamissündmus algab Haapsalust, kuhu regatt möödunud aastal kümneaastase vaheaja järel taas jõudis. Haapsalu Linn on lubanud  ajaloolisel regatil purjetajaid vääriliselt vastu võtta ja võõrustada. Jahte ootavad kolm sadamat - Westmeri, Grand Holm Marina ja Veskiviigi, suurema süvisega jahid saavad silduda Rohukülas. Heltermaa ja Kuivastu sadamad majutavad regatilisi ühel õhtul  ning selle järel jääb regatt Pärnu Jahtklubisse kaheks päevaks. Suvepealinnast alguse saav ööetapp viib purjetajad regati lõppsadamasse Roomassaares. Paar päeva Saaremaal võimaldavad saarlastel suursündmusele väärika punkti panna Kuressaare linna 450. sünnipäeva ja samas algava Saaremaa Merenädala raames.


Veebilehel
www.muhuvain.ee on ajakohastatud info regati kohta ning registreerumine regatile avatud. Võistlusteade ja muud dokumendid: http://muhuvain.ee/regatt2013/dokumendid
Registreerimisvorm:
http://muhuvain.ee/regatt2013/registreerimisvorm
Registreerunud jahid: http://muhuvain.ee/regatt2013/osavotjad


Soodushinnaga registreerimine kuni 31. maini.


Tunnustamaks regatile esimest registreerujat, saab möödunud aasta regati kõige väiksem jaht Marielle Lennusadamast, kapten Kalev Metsalu – preemiaks raamatu „Mere kutse“, mille autoriks on X-41 klassi 2010.a maailmameister Mati Sepp.


Tegelikult on raske päris lõpuni aru saada, kas Muhu Väina regatt on rohkem võistlus või rohkem merematk. Formaalselt on tõepoolest tegu võistlusega, aga kaldaelu etappide vahel on aidanud purjetajaid pikast päeva- või ka ööpurjetamisest taastuda, samal ajal „koormates“ ihu ja hinge teistsuguste tegevustega. See ei ole sündmus mitte ainult purjetajatele, vaid on suur rahvapidu ka kaasaelajatele. Kõik on oodatud purjetajaid ja laevastikku tervitama erinevates sadamates.


2012. aastal toimunud 55. Muhu Väina regatt oli läbi aegade suurima osavõtuga regatt Eestis, millest võttis osa 115 jahti Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt enam kui 700 purjetajaga pardal. Möödunud aastal 70ndat sünnipäeva tähistav Folkboot klass sai hoo sisse ja neid osales regatil rekordiline 11 jahist koosnev flotill.
Videokokkuvõte möödunud aasta regatist: http://www.tv3play.ee/play/282305/


Sel aastal toimuval regatil on kõik võimalused need rekordnumbrid taas ületada, et jääda meeldejäävaks suursündmuseks Eestimaa lühikeses suves.


Muhu Väina regatti korraldab ESS Kalev Jahtklubi koostöös Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordiseltsi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu Väina regati suurtoetajad on A. Le Coq, Helly Hansen/Sportland, Loodusinvest, Dermoshop ja AS Saaremaa Piimatööstus, koostööpartnerid ja toetajad on Saarte Liinid, Haapsalu linn, Veeteede Amet, Delfi.