A. Le Coq 62. Muhu Väina regati Haapsalu-Kuivastu etapil asendusid prognoositud kesised tuuleolud korraliku purjetamisilmaga | 15 juuli 19, piret.salmistu

Haapsalus öö puhanud 750 purjetajale oli tänane päev teiseks võistluspäevaks nädal aega kestval A. Le Coq 62. Muhu Väina regatil. 131 purjejahile anti start keskpäeval mõne miili kaugusel Rohuküla sadamast.


VAATA TÄISMAHUS UUDIST JA PILDIGALERIID POSTIMEHES


Regati teise päeva eesmärgiks oli teha põnev võistlus 8 võistlusklassis seilavale võistkonnale ning jõuda õhtuks Kuivastu sadamasse. Prognoos näitas pigem kesiseid tuuleolusid ning võistlusrada seati vastavalt sellele lühem.
 
Nagu merel ikka – ilmaolud selguvad alles kohapeal – ja nii ka täna Väinamerel. Kui jahid kõik stardiks Haapsalust Rohuküla alla jõudsid, puhus stabiilne tuul ning peale põnevaid stardiheitlusi said võistlustulle kõik jahid. Võistlusraja pikkuseks oli vastavalt võistlusklassile 21–26 miili ja võistlusjuhi Andres Taltsi kommentaar tänastele võistlustingimustele kõlas: „Lihtsalt ilus!“ 

Suurimate jahtide, ORC I grupis seilas täna parima aja välja Jahtklubi Dago jaht Postimees Sailing Team, mille kapteniks Sven Nuutmann. Regati esimese etapi võitnud Olympic Jahtklubist Dago sai täna teise aja ning nagu eilegi, tuli kolmandaks Haapsalu jahtklubi jaht Matilda 4 Koit Pautsiga roolis.
 
Jahi Postimees Sailing Team kapten Sven Nuutmann sõnas, et nende hea tulemuse aluseks oli väga hea ja läbimõeldud start. „Tegime kohe alguses paar taktikaliselt õiget lähenemist ja enne esimest märki olime heal positsioonil. Meil olid väga korralikud ja õnnestunud purjevahetused ning suutsime korralikes tuulepööramistes teha õigeid valikuid. Veel enne Muhut madistasime konkurent Matilda 4’ga, et oma positsiooni kindlustada. Tegime eilsest sõidust omad järeldused ning tänane meeskonnatöö oli suurepärane ja tehniliselt laitmatu. Väga kiidame võistluskomitee otsust panna ORC I ja ORC II grupid koos startima ja sama distantsi sõitma. See olukord teeb küll startimise raskemaks, kuid Eestis muidu sellist kogemust ei saa. See paneb küll mõlemale grupile lisapinge, aga samas annab tiitlivõistluse tunnetuse,“ lausus Nuutmann tänast päeva kokku võttes.
 
ORC II grupis võttis täna võidu Aivar Tuulbergi jaht Katariina II Pärnu Jahtklubist, edestades enam kui minutiga teist Pärnu Jahtklubi jahti Sugar, millel kapteniks Alari Akermann. Tänane kolmas koht, nagu ka esimesel etapil, kuulub Kalevi Jahtklubi jahile Amserv Toyota Sailing Team, kapteniks Margus Žuravljov.
 
Etapivõidu üle oli hea meel Katariina II kapten Aivar Tuulbergil. „Kena sõit oli! Ilm oli mõnus ja purjetamisolud igati suurepärased. Meile väga meeldib, et ORC I ja ORC II grupp koos startima ja sõitma pandi. See annab meile reaalse võimaluse ennast suuremate jahtidega võrrelda ja ka võistlusmoment sellises fliidis starte teha on suurem. Suurvõistluste ettevalmistust silmas pidades on see väga hea treening!“
 
ESTLYS II grupis eilse teise koha järel täna parima aja välja sõitnud jahi Fanatic kapten Ain-Eke Jalasto Kalevi Jahtklubist, kes ise osaleb Muhu Väina regatil juba 24. korda ja jahiga Fanatic alates aastast 2002, pidas tänast võistlust keeruliseks. „Tuule keeramised olid väga olulised ja otsustavad, kuid saime nendega edukalt hakkama. Saime väga hea stardi ja meie põhikonkurent Tessa tegi stardivea, kuid samas sai väga hästi kätte ühe tuulepööramise ja jõudis meile kannule. Enne esimest märki saime temast siiski mööda ja kontrollisime teda kuni etapi lõpuni, et mitte lasta võitu kaest. Regati kõige väljakutsuvam etapp on kindlasti pikim Roomassaare-Pärnu, kuid ka homne võistlus Kuivastust Roomassaarde ei ole lihtne. Kõik sõltub meie jaoks muidugi tuultest, sest meie jahile sobivad tugevad tuuled.“
Juba teise etapivõidu järjest võtnud folkboodi Lind kapten Tiit Riisalo Kalevi Jahtklubist ütles, et Haapsalu-Kuivastu etapp sai nende jaoks lõpplahenduse alles siin Kuivastu all. „Folkbootide eripära on monotüüp klass ja kes on finišis esimene, see on esimene ja kes teine, see teine. Seetõttu on see võistlus põnevam võrreldes sellega, kui tulemused alles kaldal teada saad. Homme purjetame Roomassaarde ja erilise seigana sellelt etapilt meenutan aastat 2017, kui purjetasime ainsa jahina Viirelaiu ja Muhu vahelt läbi. Homse ilmaprognoosiga seda ilmselt tegema ei hakka – tahaks ikka kenasti õhtuks Roomassaarde jõuda."
 
A. Le Coq Muhu Väina regati LOODUSINVEST Haapsalu-Kuivastu etapi esikolmikud

ORC I

I Postimees Sailing Team, EST850, Jahtklubi Dago, kapten Sven Nuutmann
II Olympic, EST463, Jahtklubi Dago, kapten Tiit Vihul
III Matilda 4, EST112, Haapsalu Jahtklubi, kapten Koit Pauts
 
ORC II
I Katariina II, EST646, Pärnu Jahtklubi, kapten Aivar Tuulberg
II Sugar, EST774, Pärnu Jahtklubi, kapten Alari Akermann
III Amserv Toyota Sailing Team, EST379, Kalevi Jahtklubi, kapten Margus Žuravljov
 
ORC III
I  Kvartet, RUS297, Neva, kapten Vasilii Alekseev
II LAGLE III, EST554, HJK/SMS, kapten Ülari Velviste
III Severnoe Siianie, RUS571, Baltiec, kapten Gennady Rybkin
 
ESTLYS I
I Merion X, EST710, Kalevi Jahtklubi, kapten Ain Pomerants
II Katarina Jee, EST464, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Mart Tamm
III Extra Brut, LAT577, Pilseta YC, kapten Alexei Alexeev
 
ESTLYS II
I Fanatic, EST239, Kalevi Jahtklubi, kapten Ain-Eke Jalasto
II Tessa, EST324, Kalevi Jahtklubi, kapten Alar Ivanson
III Brigitta, EST295, Pärnu Jahtklubi, kapten Kristjan Rähn
 
ESTLYS III
I Lote, EST460, Saaremaa Merispordi Selts kapten Rando Salu
II Far-O-Zon, EST750, Kalevi Jahtklubi, kapten Maarja Kask
III Black Bird, EST574, Haapsalu Jahtklubi, kapten Tarmo Polli
 
Folkboot
I Lind, EST32, Kalevi Jahtklubi, kapten Tiit Riisalo
II Linda, EST42, Kalevi Jahtklubi, kapten Rimo Timm
III Jonna, EST50, Kalevi Jahtklubi, kapten Mikk Köösel
 
Open 800
I Vostok, RUS1800, Vodnik,  kapten Denis Shari
II Globus, RUS250, SPb RYC, kapten Andrei Nikandrov
III Alaska, RUS298, MBU SC Primorsk, kapten Ivan Tokarev

Võistlustulemused on näha Muhu Väina regati kodulehel siin ja päeva pildigalerii siin.
 
Teisipäevane võistlus viib purjetajad mööda Muhumaa ja Saaremaa lõunarannikut Roomassaarde. Kolmapäeval, 17. juulil purjetatakse ümber Abruka saare, mis on alati olnud võimalus saarlastest purjetajatele näidata, kuidas nad oma koduõue vett kõige paremini tunnevad. Enne starti saadetakse Roomassaare sadamast 131 purjejahi eskaadriga Antarktika poole teele mootorpurjekas Admiral Bellingshausen.
 
A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Regati nimitoetaja on A. Le Coq ning toetavad Pro Marine Trade, Haapsalu linn, LoodusInvest, PR Foods/Heimon Kala, Hiiumaa Sadamad, Santa Maria, Silmalaser, Essilor, Alter Marine, M.V Wool, Rahva Raamat, Alexela, Sportland / Helly Hansen, DSV, Volvo Trucks Estonia, Amserv, Hiiumaa Vallavalitsus, Muhu Vallavalitsus, Saaremaa Vallavalitsus Pärnu linn.
 
Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee 
Regati Facebooki lehekülg - https://www.facebook.com/muhuvainaregatt   
Regati Instagram https://www.instagram.com/muhuvainaregatt
GPS jälgimine - http://www.sportrec.eu/?page_id=671


Muhu Väin 2019 blogi: regati tulemused, elu purjekal ja palju muud huvitavat- Postimehe blogi vahendusel annavad regati jooksul kokku 7 inimest ülevaate oma jahis toimuvast


Postimehe veebiblogis kajastab oma jahil toimuvat igal võistluspäeval erineva jahi võistkond. Oma silme läbi kirjeldas LoodusInvest Haapsalu-Kärdla etappi nii sõnas, pildis kui ka videos Équipe du Piloilleri 3 naiskond.
Kolmapäeval on blogi sulg ORC II võistlusgrupis võistleva jahi Jazz käes.