PRESSITEADE: Muhu Väina regati teisel etapil Roomassaares puhus tugev läänetuul | 13 juuli 11, piret.salmistu

Esmaspäeva öösel vastu teisipäeva Roomassaarde jõudnud Muhu Väina regati laevastik sõitis teisipäeva pärastlõunal Roomassaare ringi. Grupid läbisid 10-23-miilise raja Roomassaare lähistel. Kõik grupid pidid esimesena võtma vastutuule märgi, pärast mida iga grupp suundus oma distantsile. 7-8 meetrit sekundis puhuv läänetuul paisus puhanguti kuni 10 meetrini sekundis, mis võimaldas jahtidel distantsid läbida pooleteise kuni kahe tunniga.

Esimene ehk ORC 1 grupp läbis 22,7-miilise distantsi võttes Vahase läänetoodri, Abruka madala läänepoi, lisamärgi, veelkord Abruka madala läänepoi ja finisheerudes Roomassaare sadama kai juures. Selle etapi esikoha sai Kalev Jahtklubi jaht Premium-Tallinn 2011 Sailing Team Priit Tammemägiga roolis, teise koha sai  Kalev Jahtklubi jaht Forte (KJK) Jaak Jõgiga roolis ja kolmandaks tuli Pärnu Jahtklubi jaht Lady Bird, roolis Karl-Hannes Tagu. Grupis võistleb 12 jahti.

Teises ehk ORC 2 grupis oli distantsi pikkus 19,7 miili ja võtta tuli lisamärk, Abruka madala läänepoi, veelkord lisamärk ja Abruka madala läänepoi ning siis finishisse Roomassaare sadama kai juures.  Esimese koha sai Pärnu Jahtklubi jaht Mia Erki Meltsiga roolis, teiseks sõitis end Noblessneri sadama jaht Debora Rodriques, roolis Eero Pank ja kolmanda koha sai Kalev Jahtklubi jaht Deja vu Rene Trefeldti meeskonnaga. Grupis võistleb 22 jahti.

Kolmanda ehk ORC 3 grupi distantsi pikkus oli 18,4 miili, kus jahid pidid võtma Abruka madala läänepoi, lisamärgi, Roomassaare teljepoi ja siis finishisse suunduma. Nagu ka esimese etapi, võitis ka Roomassaare ringi  Pärnu Jahtklubi jaht Windwalker Raiko Lehtsaluga roolis, teise koha sai Kalev Jahtklubi jaht Tessa Alar Ivansoniga roolis ja kolmandaks tuli Pärnu Jahtklubi jaht Georg, roolis Viktor Feofanov. Grupis võistleb 13 jahti.

Neljas ehk ORC 4 grupp läbis 13,8-miilise distantsi võttes Abruka madala põhjatoodri, Kuressaare madala lõunatoodri ja Roomassaare teljepoi ning siis finishisse. Esikoha sai sellelt etapilt Haapsalu Jahtklubi jaht Luisa Henry Viiretiga roolis, teise koha sai  Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi Koit Pautsiga roolis ja kolmanda koha Kalev Jahtklubi jaht Blanca Jaan Tiidemanniga roolis.  Grupis võistleb 21 jahti.

Viienda ehk LYS 1 grupi jahid läbisid 18,4 miili võttes Abruka madala läänepoi, lisamärgi, Roomassaare teljepoi ja suundusid siis sadamasse. LYS 1 grupis on Roomassaare ringi esimene on  Venemaa jaht Mir, roolis Aleksander Kulikov, teiseks tuli Kalev Jahtklubi jaht Sylvia Aare Kööpiga roolis ja kolmanda koha sai samuti Kalev Jahtklubi jaht Merion Ain Pomerantsi meeskonnaga. Grupis võistleb 20 jahti.

Kuuenda ehk LYS 2 grupi distants oli 13,8 miili ja jahtidel tuli võtta Abruka madala põhjatooder, Kuressaare madala lõunatooder, Roomassaare teljepoi ja  siis finish. Esikoha sai Pärnu Jahtklubi jaht La Folie Janno Simmiga roolis, teiseks sõitis ennast Saaremaa Merispordiseltsi jaht Maris Rene Riimi meeskonnaga ja kolmanda koha sai Orjaku sadama jaht Marie, roolis Mart Rätsep. Grupis võistleb 15 jahti.

Seitsmenda ehk LYS 3 grupi jahtidel tuli 10,1-miilisel distantsil võtta lisaks vastutulemärgile Abruka madala põhjatooder ja suunduda siis sadamasse. Esialgsete tulemuste järgi sai esikoha jaht Tuuli, roolis Olev Oolup, teine oli Kalev Jahtklubi jaht Greta, roolis Mikk Köösel ja kolmanda koha sai samuti Kalev Jahtklubi jaht Svea Hard Perkiga roolis. Sõiduaega kulus seitsmendal grupil 2-2,5 tundi. Seitsmendas grupis võistleb 6 jahti.

Õhtul kell 21 autasustati Roomassaare sadamas kahe toimunud etapi parimaid ja festival Juu Jääb pakkus regatilistele muusikalise etteaste koos Villu Veskiga. Regati kolmas etapp algab kolmapäeval kell 10 Roomassaarest ja viib regati Virtsu sadamasse.

Jahtide liikumist reaalajas on võimalik jälgida GPS süsteemi abil regati kodulehelt: www.muhuvain.ee

Muhu väina regati korraldavad ESS Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu väina regatti suurtoetajad on Helly Hansen/Sportland, Tallinna Sadam, A Le Coq, Viking Line, Dermoshop, Loodusinvest, North Sails ja Nivona, koostööpartnerid ja toetajadon Delfi, Veeteede Amet, Eesti Kultuurkapital, Autoekspert ja Minu Rada.