Pressiteade: Teine etapp viis A. Le Coq 57. Muhu Väina regati Hiiumaalt Muhumaale | 15 juuli 14, piret.salmistu

Kärdla-Kuivastu etapp oli regati teine ja algas esmaspäeva, 14. juuli hommikul kell 10. Vaatamata pühapäevaõhtusele hilisele jalgpalli MMi finaalmängu kaasaelamisele olid kõik jahid rivis, et pärast 3 päeva Kärdla sadamas siirduda regati järgmisse peatuspunkti Kuivastu sadamas.
Pühapäevaõhtune sompus ja vihmane ilm oli asendunud päikselise hommikuga, kus esiotsa tundus tuult purjetamiseks nappivat, kuid kell 10 hommikul saadi Kärdla lähistelt reipas taganttuules spinnakeride paisudes Kuivastu poole teele asuda. Kuna  44-miiline distants tõotas olla parajaks katsumuseks kõige väiksematele jahtidele, siis nendele anti võimalus sõita Kärdlast Kuivastusse kõige otsemat veeteed pidi. Suurematel jahtidel tuli teha sikke ja sakke distantsi pikendamiseks – nii oli keskmiste jahtide distantsi pikkuseks ca 48 miili ja kõige kiirematel ja suurematel  54 miili. Paraku pikendas suure hulga jahtide distantse aga tuuleaukudes ootamine ja õhtu saabudes hoopistükkis tuulevaikus. Kella 11 õhtul oli sadamasse Kuivastus jõudnud vaevalt veerand kogu laevastikust ja vaid ORC III grupi jahid olid kõik sadamasse jõudnud ja tulemused kirja saanud.


ORC I grupi jahid startimas - foto Piret Salmistu

Kõige suuremate jahtide grupis ORC I oli täna parim möödunud aasta regati teine, Kalev Jahtklubi jaht Forte Jaak Jõgi juhtimisel, kellel kulus distantsi läbimiseks veidi üle 10 tunni. Vaid 8 sekundit korrigeeritud ajas kaotas neile möödunud aasta regati kolmanda koha jaht Olympic Tiit Vihuli meeskonnaga Dago Jahtklubist. Suurepärast sõitu teinud ja enamuse distantsist liidripositsiooni hoidnud jaht
Spirit Juss Ojalaga roolis Dago Jahtklubist, mis läinud aasta regati võitis ja siis veel  Amservi nime kandis , purjetas  oma meeskonna kolmandale kohale kaotades Olympicule ca 3 minutiga. Koondtulemustes juhib ORC I grupis kahe sõidu järel Forte 4 punktiga, teisel kohal on esimese etapi võitnud Reval Cafe Kalev Jahtklubist ja võrdse arvu 7 punktiga on kolmandal kohal Spirit.

Jaht Forte, kapten Jaak Jõgi, Kalev Jahtklubi - foto Piret Salmistu
Jaht Forte, kapten Jaak Jõgi, Kalev Jahtklubi - foto Piret Salmistu

Jahi Spirit kapten Juss Ojala sõnul oli Kärdla-Kuivastu etapp pikk ja kurnav. „Ilmaolud olid muutlikud, aga kõigile suhteliselt võrdsed. Alates teisest märgist asusime juhtime ja pika krüssuga õnnestus oma edumaad pidevalt kasvatada kuni viimase Paatsalu pöördemärgini. Sealt edasi Kessuni oli taganttuules spinniots, kus hakkasime konkurentidele juba vastu purjetama. Kessust finišini ligi 1,5-miilisel lõigul tuli kõigi jaoks uus tuul. Hävisime sellest, aga taganttulijad  kaotasid veel rohkem. Tänane ilm soosis just kiireid jahte ja üldiselt oli ideaalne purjetamisilm,“ võttis Juss kokku Kärdla-Kuivastu etapi.

ORC II grupis tegi teisel etapil tegi täna parima tulemuse Kalev Jahtklubi jaht Jazz Risto Riimi meeskonnaga. Ca viie minutiga kaotas Jazzile Bossa Nova Margus Zuravljoviga roolis samuti Kalev Jahtklubist. Pärnu Jahtklubi jaht Merepärl Alati Akermanni meeskonnaga jäi 21 sekundit maha ja oli teise etapi kolmas. Siin grupis on pärast kahte etappi esikolmik Bossa Nova, Merepärl ja Adele jahtklubist Baltsail Aleksander Zolotoviga roolis.


Jaht Jazz, kapten Risto Riim, Kalev Jahtklubi - foto Piret Salmistu

ORC III ehk purjetajate keeles „veerandtonniste“ grupis sõitis parima koha välja neljakordne Muhu Väina regati võitja, Haapsalu jahtklubi jaht Edasi Koit Pautsi meeskonnaga, kes asus kolme punktiga juhtima ka kahe sõidu kokkuvõttes. Esimese etapi võitja, Leedu jaht Tango Aidas Narbutasega roolis oli täna teine ja on ka kahe sõidu kokkuvõttes teine. Kolmanda koha sai täna Kalev Jahtklubi jaht Minni, Andres Aaviku meeskonnaga. Kahe sõidu kokkuvõttes on teisel kohal Tango 3 punktiga ja kolmandal kohal kaheksa punktiga Kadri Saaremaa Merispordi Seltsist Andres Haaveli meeskonnaga.


Jaht Edasi, kapten Koit Pauts, Haapsalu Jahtklubi - foto piret Salmistu

Grupis ESTLYS I oli juba hommikul sunnitud stardialalt tagasi Kärdla sadamasse pöörduma jaht Aquamarine Kalev Jahtklubist, kuna kividele sõit rikkus jahi rooli. Pärast enam kui 13-tunnist purjetamist jagasid teise etapi esikolmiku kohad Kalev Jahtklubi jahid. Kõrgeima koha võttis Tessa Alar Ivansoniga roolis, teiseks tuli Fanatic Ain-Eke Jalasto meeskonnaga ja kolmanda koha sai Venus Toomas Kiiveri juhtimisel. Siin grupis juhib  kokkuvõttes Tessa 3 punktiga, võrdselt kümne punktiga on teine ja kolmas Mir Aleksander Kulikoviga Venemaalt ja Ariel Sergei Ganicheviga samuti Venemaalt. 

ESTLYS II grupis oli täna parima tulemusega Kalev Jahtklubi jaht Vesikaar Tanel Tammega roolis. Täpselt neli minutit kaotas Brigitta Mikk Metstaki  meeskonnaga Kalev Jahtklubist. Läti jaht Arabella Stanislav Backansi meeskonnaga kaotas Brigittale juba kolmeteist ja poole minutiga. Kaks jahti selles grupis ei mahtunud finisheerudes kontrollaja piiresse. Siin grupis on pärast kahte sõitu esikolmikus vastavalt punktidega 3, 4 ja 9 Vesikaar, Arabella ja kolmandana Liliann Margus Beljakoviga roolis Saaremaa Merispordi Seltsist.

ESTLYS III grupis sõitis täna teistele aja ette Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Mercurius Margus Tasa meeskonnaga. 42 minutit kaotust seekord jahile Aurora Pille Kaasiga roolis Haapsalu Jahtklubist ja ca 23 minutit kaotas kolmandaks tulnud Frida Kalev Jahtklubist Andres Kõndi meeskonnaga. Selle grupis esikolmikus on pärast kahte sõitu Frida, Aurora ja Black Bird Tarmo Polli meeskonnaga Haapsalu Jahtklubist.

Folkbootide klass
oli teist etappi purjetades merel kõige kauem. Kui võitjaks tulnud Tuuli Olev Oolupi tiimiga Haapsalu jahtklubist jõudis sadamasse kella 11 paiku õhtul, siis viimasena finisheerunud Siim Ojaveeri tiim Dorothea  Lennusadamast jõudis Kuivastusse kell 03:04 varahommikul. Teise koha sai pikalt, pea 14 tundi kestnud sõidult Ott Kolk’i juhitud Ahti Saaremaa Merispordi Seltsist jäädes esikohast maha pea pool tundi. Kolmanda koha sai Kalev Jahtklubi jaht Greta Mikk Kööseliga roolis. Samad jahid jagavad ka kahe sõidu järel koondtulemustes esikolmiku kohti: esikohal on Tuuli kolme punktiga, teisel Greta 4 punktiga ja kolmandal Ahti kaheksa punktiga.

Viimased neli jahti jõudsid sadamasse alles öösel kella 3 paiku, Seetõttu jäi ka esmaspäeva õhtusse plaanitud autasustamine Kuivastus ära ja viiakse läbi Pärnus, kuhu regatt jõuab teisipäeva hilisõhtul.

Päeva pildigalerii

VAATA teise päeva videokokkuvõtet

A. Le Coq 57. Muhu Väina regatt - Päev 2 Kärdla sadamas from A4 Media on Vimeo.


Kärdla-Kuivastu etapi pildigalerii - Fotod: Piret Salmistu