SAARTE HÄÄL: Parim turismiarendaja on Muhu väina regatt | 27 nov 14, piret.salmistu

Hiiumaal eile toimunud III Lääne-Eesti turismi aastakonverents päädis õhtul suure auhindamise ja parimate turismitegijate väljakuulutamisega. Saaremaale tuli üks esikoht ja üks teine koht.
Aasta turismiteo kategoorias kandideerisid MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Anneli Haabu sõnul need, kes olid silma paistnud eelmise aasta septembrist kuni selle aasta septembrini. Selles kategoorias sai teise koha Kärdla sadam, mis avati tänavu mais ja esimene koht oli seekord kahtlusteta Lottemaa teemapargi päralt.

Lääne-Eesti parima turismiarendaja kategoorias vaadati n-ö pikaajalisemalt nii koostööd, arengut, jätkusuutlikkust kui ka kõike muud taolist. “Teise koha sai Saaremaa GOSPA hotell ja esimese Muhu väina regatt,” ütles Haabu.

57. Muhu väina regatt toimus tänavu 12.-19. juulini. Tänavu püstitati regatile registreerumisel uus osalejate rekord. Eesti pikimate traditsioonidega avamerepurjetamisvõistlusel osales sel aastal läbi ajaloo suurim arv jahte -122 jahti, millest 96 oli Eestist, 8 Venemaalt, 8 Lätist, 6 Leedust ja 4 Soomest, kokku pea 730 purjetajaga pardal.

Žürii koosnes erinevate erialaliitude ja organisatsioonide esindajatest. Koos olid EAS-i turismiarenduskeskuse meeskond, Eesti Maaturism, Eesti hotellide ja restoranide liit, Eesti turismifirmade liit, Eesti spaaliit, samuti olid esindatud iga maakonna maavalitsus ja maakondlikud turismi katuseorganisatsioonid.

Anneli Haabu sõnul valisid kõik žüriisse kuulunud esmalt välja kolm oma eelistust, vastavalt sellele anti punkte ning nõnda kujunesidki välja tänavused võitjad. “Esimeste kohtade ehk Lottemaa ja Muhu väina regati osas oli selge, et vahemaa teistega on üsna suur, ning nii nad võitjaks said,” tõdes Haabu, lisades, et ülejäänute vahel oli konkurenks suurem. “Kord oli üks peal, kord teine.”

MTÜ Lääne-Eesti Turism tunnustas regiooni parimaid turismiasjalisi juba kolmandat korda. Mõlemas kategoorias antakse traditsiooniliselt välja kaks auhinda - I ja II koht.