Juubeldav Muhu Väina regatt purjetas pidulikult Piritalt Kakumäele | 09 juuli 18, anneli.lepp1


NB - PRESS RELEASE in English will be available later at muhuvain.ee/en

Täna, 9. juulil purjetati A. Le Coq 61. Muhu Väina regatil reipas tuules Kalevi Jahtklubist Pirital Haven Kakumäele. Erakordsust regati teisele etapile lisas purjetajaid ja mereriiki austava Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaidi kaasa purjetamine.

Suurimate jahtide grupis ORC I purjetas 2014.a avamerepurjetamise maailmameisterjaht Forte pardal kaasa ka president Kersti Kaljulaid - foto Berit Hainoja / Kalevi Jahtklubi


Eilne ilmaennustus,  mis tõotas tänaseks väga vaikset tuult, pidas paika vaid osaliselt. Veel hommikul peeglina sile olnud meri sundis kella 11ks planeeritud Eesti Meedia Tallinna ringi stardiaega edasi lükkama tunni võrra. Kuid peagi tekkis Tallinna lahele virvendus ja kõik muutus kiiresti vahetult enne starti, kui tuul pöördus kirdesse ja paisus kuni 7 meetrini sekundis pakkudes purjetajatele teravat 80-kraadist tuulenurka vastavalt gruppidele Littegrundi idatoodri ja Keskmadala idapoi suunas.


ESTLYS II grupi võidujaht Fanatic Kalevi Jahtklubist Ain-Eke Jalastoga roolis . - foto Berit Hainoja / Kalevi Jahtklubi


Algselt neljatunniseks planeeritud etapi lõpetas esimesena Haven Kakumäe sadama juures finisheerunud ESTLYS II grupi võidujaht Fanatic Kalevi Jahtklubist Ain-Eke Jalastoga roolis 30 sekundit vähem kui kahe tunniga.  Suurimate jahtide grupis ORC I, kus 2014.a avamerepurjetamise maailmameisterjaht Forte pardal purjetas kaasa ka president Kersti Kaljulaid, jõudis üle finišijoone napilt kümme minutit hiljem. „Ma olen mõned korrad purjetanud, kuid olen merel rohkem aerupaadiga olnud,“ ütles Kersti Kaljulaid Haven Kakumäel Forte pardalt kaile astudes. „Täna oli minu põhiline ülesanne olla õigel pool ja olla võimalikult raske, et paat oleks õiges tasakaalus ja ei kaldu liialt ühte poordi. See oli tore päev merel ja ma tänan väga regati  korraldajaid ja Forte meeskonda!“ lausus Kersti Kaljulaid rõõmsalt.


President Kersti Kaljulaid Kalevi Jahtklubi jaht Forte pardal purjetamas. - foto Berit Hainoja / Kalevi Jahtklubi


Täna kõige napima, 21-sekundilise edumaaga esikoha võtnud ORC II grupi jahi Jazz kapten Viljar Sepp oli napi võidu üle silmnähtavalt rõõmus. „Meile sobisid tänased tingimused väga hästi. Kirdesse pööranud tuul ja terav nurk tegi purjetamise väljakutsuvaks, sest leeotsal Keskmadalasse oli spinnakeri kasutamine väga piiri peal. Märgivõtu järel oli tuulenurk veelgi teravam ja Kakumäe suunal tuulekiirus veidi vaikis, kuid suutsime säilitada keskmist kiirust kaheksa sõlme, saime meist kiirema jahi Cherie tuulde ja lainesse. Saime kiirusrekordiks 11,2 sõlme, hoidsime oma sõidurütmi ja seetõttu ei kaotanud ka kiirust. Nägime, kuidas sõidurütmi kaotanud mitmed jahid „broachi“ läksid ja see mõjus kindlasti ka nende sõiduaega ja kiirust. Oli väga põnev sõit, sest nii väiksed kui ka suured jahid sõitsid üsna koos ja jõudsid suhteliselt ühel ajal Kakumäele. Ootab põnevusega homset 70-miilist etappi Kärdlasse, sest meil on tiheda konkurentsiga grupp, kus koos praktiliselt kõik Beneteau jahid First 34.7-d ja 36.7-d, ja sõidetakse võidu ajaga,“ lisas Viljar Sepp.


Täna kõige napima, 21-sekundilise edumaaga esikoha võtnud ORC II grupis võttis Kalevi Jahtklubi jaht Jazz, mille roolis Viljar Sepp. - foto Berit Hainoja / Kalevi Jahtklubi 


Õhtul Haven Kakumäe jahisadamas toimunud EV100 Merepeo ja Eesti Jahtklubide Liidu 90. juubelipeole oli lisaks purjetamisrahvale kokku tulnud  suur hulk meresõpru, kes kõik koos muheda muusikarütmis sünnipäevakringliga maiustasid.  „Pidu on tore ja meelt lahutama peab. Kõige selle juures ei saa aga unustada ja tunnustada liidu igapäevast tööd ja purjetamisse panustajaid. Nii andis Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid elupõlisele purjetamisedendajale Arvet Tetsmannile üle Valgetähe V klassi teenetemärgi,“ kommenteeris Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein. Täna ilmus trükist ka Arvet Tetsmanni kirjutatud teos „Eesti purjetamise lugu“, mis on samuti põhjendatud Eesti Jahtklubide Liidu juubeliaastale.
7.-14. juulini toimuv Muhu Väina regatt on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale, samuti tähistatakse regatil Eesti Jahtklubide Liidu 90. ja Kalevi Jahtklubi 70. juubelit.

Teisipäeval, 10. juulil viib üks regati pikemaid, Olybet Kakumäe-Kärdla etapp, A. Le Coq 61. Muhu Väina regati laevastiku Hiiumaale, kuhu jäädakse kaheks päevaks.

Eesti Meedia Tallinna ring - Kakumäe etapi esikolmikud gruppide kaupa:

ORC I
1.    SUGAR2, EST711 Marjaliisa Umb, Pärnu Jahtklubi
2.    FORTE EST475 Tammo Otsasoo, Kalevi Jahtklubi
3.    MINNI EST50 Andres Aavik, Kalevi Jahtklubi

ORCII
1.    JAZZ EST465  Viljar Sepp, Kalevi Jahtklubi
2.    EVELYNIII EST477 Kristen Pugi, Saaremaa Merispordi Selts/ Kalevi Jahtklubi
3.    MATILDA 3 EST462 Koit Pauts, Haapsalu Jahtklubi

ORC III
1.    KVARTET RUS297 Vasilii Alekseev, Neva Yacht Club
2.    BAILARINA LAT350 Andrejs Buls, Rigas Sporta Burašanas Centrs
3.    LASTOCHKA RUS177 Aleksandr Evseev Moskow Orek Hova Harbor

ESTLYS I
1.    KATARINA JEE EST464 Mart Tamm, Saaremaa Merispordi Selts
2.    TUULE EST408 Kristjan Mugra, Pärnu Jahtklubi
3.    FLAVIS RUS2599 Smirnov Maksim, St.Perburg Yacht Club

ESTLYS II
1.    FANATIC EST 239 Ain-Eke Jalasto, Kalevi Jahtklubi
2.    CENTAUR EST371 Risto Riim, Saaremaa Merispordi Selts
3.    TESSA EST 324 Alar Ivanson, Kalevi Jahtklubi

ESTLYS III
1.    LOTE EST460, Rando Salu, Saaremaa Merispordi Selts
2.    MERCURIUS EST45, Margus Tasa Saaremaa Merispordi Selts
3.    FAROZON EST750, Maarja Kask , Kalevi Jahtklubi

FOLKBOOT
1.    LIND EST32, Tiit Riisalo, Kalevi Jahtklubi
2.    LINDA EST42, Pertti Neero, Kalevi Jahtklubi
3.    MUINASJUTUKUNINGAS EST31, Jaanus Nõgisto, Kalevi Jahtklubi
 
Etapi ja koondultemused 
Regatipäeva pildid - Berit Hainoja / Kalevi Jahtklubi

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Vabariik 100 korraldustiimi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, DSV, Volvo Trucks Estonia, Amserv/Toyota, Alexela, Pro Marine, Dermoshop, Confido, Loodus Invest, OlyBet, Rahva Raamat, Haven Kakumäe, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Pärnu linn, Hiiumaa Vald.

Muhu Väina regati ja EV100 merepidude lisainfo: muhuvain.ee/regatt2018/uritused
Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee  
Regati Facebooki lehekülg - www.facebook.com/muhuvainaregatt/    
Lähem info EV100 juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee
GPS jälgimine - purjetamine.postimees.ee/ ja www.sportrec.eu/?page_id=671  
Pildid ja uudised regatilt - Postimehe portaali Purjetamine/Muhu Väina regatt alamlehel.
 


 

Lisainformatsioon:
Renè Allik
Regati direktor
E-post: rene@kjk.ee
Telefon: +372 523 3308
www.kjk.ee

Raiko Lehtsalu
Pärnu Jahtklubi
E-post: Raiko.Lehtsalu@jahtklubi.ee
Telefon: +372 508 8493
www.jahtklubi.ee

Stina Pley
Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond
Kommunikatsiooninõunik
E-post: stina.pley@riigikantselei.ee
Telefon: +372 5690 0642
www.ev100.ee

Ott Kallas
Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär
Telefon: +372 564 3914
E-post: ott@puri.ee
www.puri.ee

Kaidor Kahar
Meediajuht
A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt
Telefon: +372 528 8198
E-post: kaidor.kahar@gmail.com

Piret Salmistu
Infojuht
A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt
Telefon: +372 507 7217
E-post: piret.salmistu@gmail.com